چرا تاریخ خواندن بخاطر انسان مفید است

کتاب خواندن، یکی از رسوم مشترک طولانی افراد فیروز است. همان نعوظ که اندام های بدن برای زورمند شدن به تمرین های منظم ورزشی وابسته اند، عدد انسان نیز برای قوی شدن و سالم ماندن بوسیله تمرین نیاز دارد و کتاب خواندن بهترین تمرین ورزشی برای عدد است. ضعیف شدن حافظه و عملکرد مغز، عوارض جانبی افزایش سن بوده و غیرقابل اجتناب هستند ولی این بوسیله این معنا نیست که نمی استعداد از ابراز آن اجتناب کرد؛ تاریخچه خواندن به نعوظ منظم مغز را فعال نگه می دارد و روند پیشرفت بیماری هایی مانند آلزایمر و ویرانی عقل را کاهش می دهد.

علاوه براین این روزها همه جا صحبت از کتاب قرائت کردن است و همه ی افراد شناخته شده، مردم را به قرائت کردن کتاب تشجیع می کنند، ولی کتاب قرائت کردن چه مزایایی برای ما دارد؟

۱- کتاب خواندن زندگی را افزایش می دهد

نتیجه ی تحقیقات دانشگاه ییل نشان می دهد افرادی که کتاب می خوانند، تقریبا دو سال بیشتر از افرادی که کتاب نمی خوانند عمر می کنند. این موضوع در مورد افراد علاقه مند بوسیله قرائت کردن نامه هم صدق می کند، ولی ربط ی میان آن قدری ناتوان زیرفون است. نویسنده ی این تحقیق می گوید:تاریخ و نامه خواندن بستگی ی مستقیمی با افزایش عمر دارد، اما مقیاس تکثیر آن در افراد کتاب سفره نسبت بوسیله افراد روزنامه خوان، به طور قابل توجهی بیشتر است؛ افراد کتاب سفره ۲۳ ماه بیشتر از افرادی که تاریخچه نمی خوانند عمر می کنند.

داخل توضیحات تحقیق نوشته شده است که عمیق خوانی، حس همدلی و هوش هیجانی یعنی درواقع همان فرآیندهای شناختی افزایش دهنده ی کشش زندگی را استواری می کند.۲- کتاب های فیزیکی بهتر از تاریخ های الکترونیک هستند

نتیجه ی فدایی مطالعات نشان داده است دانش آموزان با تجسس ی تاریخچه های کاغذی اطلاعات بیشتری نسبت بوسیله کتاب های الکترونیک به مشت می آورند؛ بنابراین خواندن تاریخچه های کاغذی نسبت بوسیله خواندن کتاب های الکترونیک بهتر است. حاصل ی تحقیقی در نروژ علامت می دهد دانش آموزانی که کتاب های چاپ شده می خوانند نسبت به معرفت آموزانی که کتاب الکترونیک می خوانند، امتیاز ی بهتری کسب می کنند.

نتیجه ی استفهام دیگری نشان داده است خوانندگان مطالب پیچیده ای که روی کاغذ طبع می شوند را بهتر از نسخه ی دیجیتال آن حس می کنند.

۳- کتاب خواندن تسلط های لازم برای آینده را ترقی می دهد

شواهد نشان می دهد، کتاب خواندن بستگی ی مستقیمی با دستاوردهای آموزشی دارد. به نشانی مثال والدین داخل ساختمان هایی که قفسه دارند، باسوادتر هستند، اعداد و ارقام را بهتر درک می کنند و مشکلات را با مصرف از فناوری محلول می کنند.

اولاد های بالغ تر، درواقع همان رهبران نهضت صنعت چهارم هستند و به همین برهان روزبه روز اهمیت یادگرفتن چنین مهارت هایی افزایش پیدا می بطی ء. نتیجه ی تحقیقات نشان می دهد، تقاضای استخدام افرادی که دارای مهارت های کند تو محیط کار هستند در حال افزایش بوده و اغلب این احاطه ها ازطریق کتاب قرائت کردن قابل کسب هستند.۴- کتاب خواندن، موسسه ی لغات را گسترش می دهد

تاریخ خواندن، علاوه بر تکثیر هوش هیجانی و شناختی، سازمان ی لغات را نیز اتساع می دهد. مولود ی تحقیقات دانشگاه آکسفورد علامت می دهد، دانستن لغات نقش مهمی در وضعیت تحصیلی دانش آموزان دارد و افرادی که دایره ی لغات محدودی دارند، از رویت تحصیلی ضعیف تر هستند.

تاریخچه خواندن با صدای بلند، بحث کردن تو تک یک کتاب و تاریخ خوانی به صورت مختار در مدرسه و بناء دایره ی لغات را تکثیر می دهد.

۵- کتاب خواندن از تخریب مغز جلوگیری می درنگ

طبق اعلام مرکز آلزایمر، ورزش دادن عدد ظن زوال سنگ را کاهش می دهد. بوسیله عنوان شهید معلوم کردن کاری که از انجام آن کیف می برید و در عین حال ذهنتان را به چالش می کشد، شبیه خواندن کتاب، روش خوبی برای ورزش اعطا کردن مغز است.

چالش های فکری، توانایی مغز بخاطر مبارزه با بیماری های را افزایش می دهد همان نعوظ که مرام این مؤسسه می گوید: «خواه از مغزت کاربرد کن یا آن را از مشت بده».

اگر می خواهید مغز خویشتن را ورزش داده و تواناهایی آن را بالا ببرید، بهترین کار این است که همین زمان حال کتابی از نویسنده ی مورد تعلق خواه کتابی با موضوع جذاب برملا کنید و در دنیای شگفت انگیز آن غوطه شوید.بیشتر بخوانید:معرفی تاریخ عادت های اتمی اثر جیمز کلیرمعرفی کتاب صداهایی از چرنوبیلمعرفی تاریخچه بوسیله ارتکاب رساندن کارها (GTD) اثر دیوید آلنآیا بررسی کتاب داستان، از شما انسان بهتری خواهد ساخت؟معرفی کتاب پدر پولدار پدر بی پول اثر رابرت کیوساکی