چرا کتاب خواندن برای انسان مفید است

کتاب خواندن، یکی از عادات مشترک تمام افراد موفق است. همان طور که عضو های بدن برای قوی شدن بوسیله تمرین های منظم ورزشی وابسته اند، عدد انسان همچنین برای قوی شدن و سالم ماندن بوسیله تمرین احتیاج دارد و تاریخ قرائت کردن بهترین محک ورزشی بخاطر عدد است. خسته شدن ذهن و عملکرد مغز، عوارض جانبی اضافه سن بوده و غیرقابل اجتناب هستند اما این به این معنا نیست که نمی توان از بروز آن اجتناب کرد؛ کتاب خواندن بوسیله طور منظم مغز را فعال نگه می دارد و روند پیشرفت بیماری هایی متشابه آلزایمر و انحطاط حجر را کاهش می دهد.

علاوه براین این روزها همه جا گپ از کتاب خواندن است و همه ی افراد شناخته شده، انسان را بوسیله خواندن تاریخچه تشجیع می کنند، اما کتاب خواندن چه مزایایی برای ما دارد؟

۱- تاریخ قرائت کردن زندگی را تکثیر می دهد

حاصل ی تحقیقات دانشگاه ییل نشان می دهد افرادی که کتاب می خوانند، تقریبا دو سال بیشتر از افرادی که کتاب نمی خوانند عمر می کنند. این موضوع در مورد افراد علاقه مند به خواندن روزنامه بی آرامی صدق می کند، اما تماس ی میان آن بخشی ناتوان تر است. نویسنده ی این استفهام می گوید:کتاب و روزنامه خواندن وابستگی ی مستقیمی با افزایش عمر دارد، اما مقیاس افزایش آن داخل افراد کتاب سفره نسبت به افراد روزنامه خوان، به طور قابل توجهی بیشتر است؛ افراد کتاب خوان ۲۳ ماه بیشتر از افرادی که کتاب نمی خوانند زندگی می کنند.

در توضیحات تحقیق نوشته شده است که عمیق خوانی، درک همدلی و فهمیدن هیجانی یعنی درواقع همان فرآیندهای شناختی افزایش دهنده ی طول عمر را تقویت می کند.۲- کتاب های فیزیکی بهتر از تاریخچه های الکترونیک هستند

مولود ی فدایی مطالعات علامت داده است خرد آموزان با مطالعه ی کتاب های کاغذی داده ها بیشتری نسبت به کتاب های الکترونیک بوسیله دست می آورند؛ بنابراین خواندن کتاب های کاغذی نسبت به خواندن کتاب های الکترونیک بهتر است. مولود ی تحقیقی در نروژ مدال می دهد دانش آموزانی که کتاب های چاپ شده می خوانند نسبت به دانش آموزانی که تاریخ الکترونیک می خوانند، نمره ی بهتری کسب می کنند.

مولود ی تحقیق دیگری علامت داده است خوانندگان مطالب مرموز ای که روی کاغذ چاپ می شوند را بهتر از نسخه ی دیجیتال آن دریافتن می کنند.

۳- کتاب خواندن مهارت های لازم برای آینده را توسعه می دهد

شواهد نشان می دهد، کتاب خواندن ربط ی مستقیمی با دستاوردهای آموزشی دارد. بوسیله عنوان مثال والدین درون خانه هایی که کتابخانه دارند، باسوادتر هستند، اعداد و ارقام را بهتر حساسیت می کنند و مشکلات را با استفاده از فناوری حل می کنند.

نسل های کبیر تر، درواقع همان رهبران تنش صنعتی چهارم هستند و بوسیله همین برهان روزبه روز اهمیت یادگرفتن چنین احاطه هایی افزایش علنی می یواش. حاصل ی تحقیقات نشان می دهد، تقاضای استخدام افرادی که دارای احاطه های نرم داخل محیط کار هستند در حال افزایش بوده و اغلب این احاطه ها ازطریق کتاب قرائت کردن قابل کسب هستند.۴- کتاب خواندن، دایره ی لغات را گسترش می دهد

کتاب خواندن، علاوه پهلو افزایش هوش هیجانی و شناختی، دایره ی لغات را نیز اتساع می دهد. نتیجه ی تحقیقات دانشگاه آکسفورد مدال می دهد، دانستن لغات نقش مهمی تو شرایط تحصیلی دانش آموزان دارد و افرادی که سازمان ی لغات محدودی دارند، از دید تحصیلی ناتوان نمدار هستند.

کتاب قرائت کردن با صدای بلند، مذاکره کردن درون مورد یک تاریخ و تاریخچه خوانی بوسیله قیافه مستقل در مدرسه و ساختمان دایره ی لغات را افزایش می دهد.

۵- کتاب قرائت کردن از خرابکاری مغز جلوگیری می نرم

برابر اعلام مرکز آلزایمر، ورزش اعطا کردن مغز ظن زوال عقل را کاهش می دهد. به عنوان مثال پیدا کردن کاری که از ارتکاب آن لذت می برید و در لب حال ذهنتان را بوسیله چالش می کشد، شبیه قرائت کردن کتاب، سیاق مرحمت بخاطر ورزش اعطا کردن مغز است.

چالش های فکری، توانایی مغز برای مبارزه با مصیبت های را افزودن می دهد همان طور که شعار این مؤسسه می گوید: «خواه از مغزت استفاده کن یا آن را از مشت بده».

اگر می خواهید مغز خود را ورزش داده و تواناهایی آن را رفعت ببرید، بهینه حکم این است که همین حالا کتابی از نویسنده ی مورد علاقه یا کتابی با موضوع جذاب پیدا کنید و در دنیای شگفت انگیز آن غرق شوید.بیشتر بخوانید:شناساندن تاریخچه بازی بی نهایت نوشته سایمون سینکمعرفی تاریخ: «با چرا شروع کنید» اثر سایمون سینکراستی آزمایی: ذبیح الله منصوری؛ مترجم یا نویسنده؟بیوگرافی آیزاک آسیموف، نویسنده ای از آیندهمعرفی تاریخچه «مربی تریلیون دلاری»؛ فراگیری های رهبری بیل کمپل