احتمال احاله کرونا در روز بیشتر است یا شب؟

به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از ایرنا، تارنمای خبری «یاهو نیوز» درون گزارشی به خامه «جانا وینتر»  (Jana Winter) و «شارون وینبرگر»  (Sharon Weinberger) نوشت: بنابر یافته های نو که داخل آزمایشگاه های دولتی و تحت شرایط کنترل شده به ادا آمده حاکی از آن است که ویروس کرونا درون محیط های متجاوز گرم و با تری اوج قادر بوسیله امتداد بود نبوده و پرتو خورشید به فوریت آن را نابود می کند، ولی این نتایج هنوز تک تایید کارشناسان صبر نگرفته است. 

براساس این گزارش، نتایج تحقیقات متاخر نشان می هد که گمان واگذاری این ویروس داخل سطوح در طی روز پائین تیز از انتقال آن داخل شب خلال است زیرا نور خور به فوریت آن را نابود می یواش. 

درحالی که نتایج این آزمایش می تواند شناسایی خوشایندی بخاطر فعالیت های خارج از خانه محسوب شود ولی وزارت حمایت داخلی آمریکا درباره نتایج این آزمایش با هشیاری برخورد کرده است.

بنابراین گزارش، وزارت پناه داخلی آمریکا از هرگونه پاسخی به یافته این آزمایش خودداری کرده و ضمن ابراز تردید نسبت به نتایج این بررسی که داده های آن منتشر نشده، خواسته است تا افراد بپا این گزارش باشند. 

یاهو نیوز نوشت: این آزمایش توسط «مرکز رفتار متقابل و تحلیل دفاع زیستی ملی» موسوم بوسیله (NBACC) که پس از حملات یازده سپتامبر داخل آمریکا تشکیل شد، به انجام آمده و وزارت امنیت ملی را در جریان نتایج آزمایش هایی که در مورد مقابله با ویروس کرونا انجام داده، راحتی داده است. 

حالا شمار مبتلایان بوسیله ویروس کورنا تو جهان به زیاد از ۲ میلیون و ۲۵۰ هزاره نفر رسا که از این تعداد ۱۵۴ هزار و ۲۶۲ نفر نیز جان باخته اند.  حساب مبتلایان بوسیله ویروس کرونا در آمریکا نیز داخل حال سرحد ۷۰۰ هزاره مبتلاست که تاکنون ۳۲ هزاره و ۷۹۰ نفر از آن ها جان باخته اند؛ مقیاس مبتلایان بوسیله ویروس کرونا تو آمریکا حدود یک سومین مبتلایان تو جهان است.