شعر ماهی راحت ای که مایکروسافت برای یکی از مدیران اپل فرستاد

ASGاسکاتAROOOON فورستال مدت ها قبل به نشانی جماز مقام سیستم عامل iOS در اپل فعالیت می کرد. درون سال ۱۹۹۷، اپل با عقد قراردادی رسما انبازی NeXT را خرید و بوسیله واسطه ی همین قرارداد، فورستال به تیم اپل تکثیر شد. فورستال بوسیله تازگی در مصاحبه ای با یکی از کانال های یوتیوب، جزئیاتی بیش عجیبی درباره ی مصاحبه ی کارگر اش با استیو جابز و نحوه ی آغاز کارش در اپل اظهار کرده است.

عهد کار کننده استیو جابز در اپل با فرازونشیب های متعددی همراه وجود که از بین آن ها می توانیم بوسیله خروج از اپل و بازگشت مجدد بوسیله آن اشاره کنیم. درواقع، استیو جایز پس از بروز مشکلاتی از اپل جدا شد و شرکت NeXT را بنیاد گذاری کرد. پس از چند سال، اپل NeXT را خرید و جابز باردیگر به این شرکت بازگشت. 

رسانه ی Code.org پنجشنبه ی هر هفته رویدادی مجازی با اشتهار Code Break برگزار می کند و در آن با فداکار از افراد شناخته شده ی مرزوبوم ی فناوری مصاحبه می بطی ء. مهمان پروگرام ی این هفته اسکات فورستال بود.  فورستال تو سال ۱۹۹۲ به شریک NeXT پیوست؛ یعنی پیش از اینکه تماشایی جناب او و استیو جابز داخل اپل باشیم. فورستال می گوید همواره از NeXT و مایکروسافت بوسیله عنوان گزینه هایی یاد می کرده که می توانند آینده ی کاری اش را شکل دهند. 

فورستال به مصاحبه ای سخت در همکاری NeXT اشاره می نرم که او یک روز کامل به طول انجامیده است. فورستال می گوید درون این مصاحبه ی طاقت فرسا مجبور شده با ۱۷ نفر صحبت کند. ۱۰ دقیقه از ابتدایی مصاحبه نگذشته بود که استیو جایز به یک باره واقف مصاحبه شد و اولیه فردِ مصاحبه کننده را از اتاق بیرون کرد. او چند دقیقه با مصاحبه گر در خارج از اتاق سخن گفت و درنهایت به حجره بازگشت تا خودش به گفت و گو با فورستال بنشیند.

فورستال می گوید استیو جابز با مطرح کردن سؤالات متوالی، او را بوسیله شدت زیرفشار قرار داده است. وی درادامه ی سخنانش می گوید پس از گذشت حدودا ۱۵ دقیقه، او و استیو جابز موضوع بحثشان را بوسیله سمت طراحی و فلسفه و موارد دیگر برده اند. استوار مقام پیشین سیستم عامل iOS می گوید درنهایت، جابز از حرف کوفتن دست برداشت و نگاهی بوسیله او انداخت و گفت: می دانم باید درون ساعات پاینده مانده از امروز به مصاحبه مشغول شوی. برایم اساسی زدودن بقیه چه می گویند، در انتها روز پیشنهاد مفید بوسیله تو ارائه خواهم داد؛ اما لطفا بوسیله رویه ای وانمود کن که انگار به سؤالات همه ی مصاحبه کنندگان علاقه مند هستی.

فورستال درادامه به آخرین سخنان جابز رمز می کند: «مطمئنم قرار است این شغل را تصویب کنی». 

به دنبال این اتفاقات، فورستال واکنش عجیب مایکروسافت را تماشاچی بوده است. فورستال می گوید مایکروسافت پیش از اپل بوسیله او پیشنهاد کار کننده داده و او درخواست ردموندی ها را نپذیرفته است. درحقیقت، فورستال می گوید در آن زمان حس خفیه اش بوسیله او گفت باید پیشنهاد مایکروسافت را رد کند. اسکات فورستال درادامه به اتفاقی نادیده رمز می یواش: روز بعد، وقتی از خواب بیدار شدم و درِ آپارتمانم را بازکردم، جعبه ای دیده ام. مجری را بازکردم و ماهی مُرده ی بیش عظمت در آن دیدم. بوسیله جعبه نگاه کردم و نشانی بازگرداندن محصول را دیدم: «مایکروسافت». این کار مایکروسافت همچون تهدید به رویت می رسید.

در پی این اتفاق، فورستال با یکی از آشنایانش درون مایکروسافت بستگی گرفت و گفت فیلم های مافیایی را تماشا کرده است و حس می بطی ء فرستادن ماهی نوعی تهدید است. او همچنین از دوستش پرسیده مایکروسافت با فرستادن آن بسته چه هدفی تعاقب می کرد است. در آن زمان، به فورستال گفته شد مایکروسافت با معامله مبصر ترین ماهی سالمون موجود در فروشگاه Pike Place، ترانه داشته است فورستال را به رفتن به سیاتل و پذیرش پیشنهاد موثر ترغیب کند. مایکروسافت ارشد ترین ماهی سالمون را بی پرده کرده بود و آن را تو یخ گذاشته و شبانه برای فورستال فرستاده بود. درواقع، مایکروسافت به طورغیرمستقیم به فورستال گفته بود چنانچه به منطقه ی خلیج سان فرانسیسکو برود و به اپل بپیوندد، نمی تواند چنین ماهی وقار تو آنجا پیدا کند. فورستال می گوید: «همان شب ماهی را کباب کردم و خوردم و بعد به NeXT رفتم تا با استیو جابز فقره کنم».زومیت را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:اینستگرام توییتر یوتیوب تلگرامبیشتر بخوانید:بخش ویدیو و تبلیغات ویدیویی بازار چه خدماتی بوسیله کاربران و کسب وکارها ارائه می کند؟عبارت های مناظره برانگیز مانند Blacklist داخل کرنل لینوکس دگرگونی می کنندواکاوی و معاینه جدی فعالیت های گوگل درون کالیفرنیا با هدف مبارزه با انحصارطلبیچگونه کدک ویدیویی جدید H.H/266 VVC می تواند انقلابی در صنعت چندرسانه ای ایجاد کند؟شبکه های HD یا اینترنت بهتر؛ ترجیح با کدام