راهکارهای حفظ و گشایش تمرکز با مدیریت فضای فیزیکی

در مطالب قبلی مجموعه ی وضع های تکثیر تمرکز و فراگیری مسائلی همچون لزوم مدیریت تمرکز و جلال آن در مدیریت زمان را مطرح کردیم. سپس، عظمت و چگونگی مدیریت فضای دیجیتال را تطویل دادیم که رفتار هایی همچون خاموش کردن اعلامیه ها و استفاده از زمان سنج برای بهبود تمرکز داخل فضای دیجیتال را محتوی می شد. اکنون، به سراغ فضای فیزیکی می رویم و عظمت و چگونگی مدیریت تمرکز با مدیریت این فضا را شرح می دهیم. درواقع، عزیمت داریم حفاظت و بهبود تمرکز فیزیکی را بررسی کنیم.

حفاظت از تمرکز فیزیکی به معنای مدیریت تمامی اجسام و اشیای موجود در پرگیر ما است. تمامی کابل ها، برگه ها، لوازم شخصی، تاریخ ها و هرآنچه ماهیت فیزیکی دارد و تو حوالی محیط کار ما قرار می گیرد، ممکن است حواس را پرت کند. هر وقت ای که بوسیله یکی از اجسام مذکور نگاه می کنیم، تمرکز ما از موضوع رادیکال و ارزشمند اصلی دور و روی جسم، کاربرد، چرایی قرارگرفتن آن و بسیاری موارد دیگر منعطف می شود. قطعا برای جلوگیری از این حواس پرتی، بهینه راه دورکردن اجسام از میدان نظر است. همچنین، چنانچه بخواهید هر پیکر را درون مکان مخصوص خود صبر دهید، زمان بیشتری از شما می گیرد.

مقاله های مرتبط:اضافه تمرکز و دقت؛ ضرورت مدیریت تمرکز و مشکلات پیش روراهکارهای افزایش تمرکز با مدیریت فضای دیجیتال

بخاطر محلول مشکل یادشده، جعبه های مدلل یا کیف های همراه پیشنهاد می شوند. به نشانی مثال، در دفترکار خود و خلط میزکار، جعبه ای روباز برای قراردادن اجسام اضافی اختصاص دهید. همین که جسم افزودن یا مزاحمی در اطرافتان دیدید، آن را درون مجری بگذارید. وقتی تو خارج از محیط فرمان هستید، می توانید از پوشه های همراه یا کیف دستی ساده کاربرد کنید. به محض دریافت شیئی جدید، عزب باید آن را تو کیف همراه قرار دهید و با رسیدن به محل کار، آن را در صندوق ی مخصوص.

 کود ی بعدی، مدیریت اجسامی است که در مجری ی مخصوص گذاشته ایم. پس از قراردادن اجسام اضافی تو جعبه ی مخصوص، باید زمانی را برای مدیریت آن جعبه ویژه دهیم. می استعداد شایسته کردن مشخصی از یک روز هفته را به این کار اختصاص عدالت. پس ازآن هر جسم را برداشت و پس از تجسس کارایی و زمان مدیریت جا آن، مکان مخصوصی برایش تعبیه کرد. به عنوان مثال، اگر ابد کابل صوتی روی میزتان باعث حواس پرتی می شود، پس از گذاشتن آن درون جعبه، داخل روز هویدا کابل را به محفظه ی مخصوص لوازم جانبی صوتی در محل حکم خود نقل مکان کنید. اختصاص محفظه های مخصوص بخاطر هر نوع قامت و کالا شما کمک می درنگ فشار کمتری برای مدیریت فضای فیزیکی به ذهن خود وارد کنید.

در جنبه ی تهاجمی مدیریت تمرکز تو فضای فیزیکی، بازهم به عقب راه هایی بخاطر افزایش تمرکز هستیم. اولین راهکار نظم دهی به محیط است؛ اما برای تمرینی کاربردی تر، می توانید اطراف خود را با اجسام و نشان هایی لبالب کنید که توجه روی موضوع اصلی و باارزش را به شما یادآوری کنند. اجسام و یادگاری ها و حتی تصاویری که شما را به یاد موفقیت ها و درس های گذشته بیندازند، سبب حواس پرتی نمی شوند. آن ها به شما یادآوری می کنند چه مسائلی تو زندگی برایتان ارزشمندتر است. سعی کنید با فراهم کردن و طراحی چنین اجسامی، یادآورهایی برای تمرکز روی موضوعات و اهداف مهم برای خود ترسیم کنید.

از روش های دیگر افزایش تمرکز می نبوغ به بهبود ابزارهای کاربردی روزانه اشاره کرد. امروزه، کامپیوتر و میزکاری ابزارهای کاری مهم افراد هستند. با نگاهی بوسیله برگ موجود، کارایی و بهره وری آن ها را بررسی کنید. نمایشگر، صفحه کلید، ماوس، میز، صندلی و تمامی ابزارهایی که روزانه با آن ها سروکار دارید، باید روزی وری زیادی داشته باشند. سرمایه گذاری روی این ابزارها با دستیار به افزودن بهره وری، قطعا برایتان سودمند خواهد وجود و از حواس پرتی هایی همچون حاجت به تعمیر و تغییر وضعیت و موارد مشابه جلوگیری می کند.بیشتر بخوانید:معرفی تاریخ سر پنجاهم تاریخ دیگری از رابرت گرینمعرفی تاریخ «اسرار حافظه میلیونر» کتابی برای انگاشتن به سبک میلیونرهاO-film ماژول لنز پریسکوپی را با قابلیت زوم پیوسته بخاطر مصرف تو دوربین گوشی های هوشمند تولید می کندهوش قلابی تصرف و کار را متحول خواهد کردمعرفی تاریخچه هفت شیوه مردمان کاری اثر استفان کاوی